Despre Inchiderea Rugby.Ro

Discutati aici despre inchiderea site-ului Rugby.Ro

Re: Despre Inchiderea Rugby.Ro

Mesajde grigoreangheloiu » Sam Sep 11, 2010 10:33 am

am scris urmotorul comentariu pe frr.ro n-o sa-l citeasca nimeni dar va intreb eu pe voi ma dreptate sau nu:
ASA DA FEDERATIE DE RUGBY, ASA DA PRESEDINTE DE FEDERATIE, ASA DA RUGBY… UNDE ERAM CU RUGBY-UL SI UNDE AM AJUNS SE ZICEA CA MECIUL ANGLIA-ROMANIA 136-0 VA FI UN PUNCT DE RASCRUCE IN VIATA RUGBY-ULUI ROMANESC ASA A FOST AM DECAZUT SI MAI ACCELERAT. DOMNULE “PRESEDINTE” INAINTE DE ’90 NE BATEAM CU TARA GALILOR, ANGLIA, ITALIA, FRANTA ETC. SI ACUM MATURA PE JOS CU NOI AICI IN ROMANIA MARELE NATIONALE ALE GEORGIEI SI RUSIEI SI NE MAI BATE SI PORTUGALIA. ACUM CATIVA ANI CAND AVEAM O INFRANGERE IN CUPA EUROPEANA A NATIUNILOR ERA O RUSINE NATIONALA ACUM E CEVA OBISNUIT SI NORMAL SA NE BATA RUSIA LA 10 PUNCTE DIFERENTA IN BUCURESTI. PANA IN ANUL 2005 PARTICIPAM LA TINERET SI JUNIORI IN PRIMELE LIGI ALE CAMPIONATELOR MONDIALE. IAR ANUL TRECUT AM RETROGRADAT RUSINOS IN CAMPIONATUL EUROPEAN NU MONDIAL IN GRUPA A DOUA. CE MAI E DE ZIS IN LOC SA NE VEDEM DE MECIUL RUGBY-ULUI ROMANESC CU URUGUAY-UL, UNDE DACA PIERDEM NICI MACAR LUMEA N-O SA STIE DE RUGBY-UL ROMANESC ASTA FIIND SINGURA SURSA DE VENIT SI MORAL SI BANESC CA FEDERATIA N-A FACUT NICIODATA DIN ACEASTA PRIVINTA. SI INCA CEVA RUGBY-UL ROMANESC N-ARE NICIO SCUZA ARGENTINA ARE JUCATORI AMATORI SI POATE SA JOACE DE LA EGAL LA EGAL CU ORICE ECHIPA NATIONALA NOI NU PUTEM…. A NU PENTRU CA FEDERATIA ROMANA (REPET ROMANA ) DE RUGBY. ACUM NOI NE LUAM DE SINGURUL SITE DE RUGBY CARE EXISTA PE LANGA SITE-UL FEDERATIEI. SITE-ul RUGBY.RO MAI TRANSMITEA MECIURILE NATIONALEI CA FRR.RO NU PUTEA. BINEINTELES CA NU O SA-MI PUNETI MESAJUL PE SITE DAR AVETI GRIJA CA DACA MECIUL PLAY OFF URUGUAY-ROMANIA SE VA TERMINA DEFAVORABIL RUGBY-UL ROMANESC NU VA MAI EXISTA DOMNULE “PRESEDINTE”. MULTA BAFTA!!!!
grigoreangheloiu

Mesajde Rugby-100% » Sam Sep 11, 2010 7:03 pm

Salutare,

In sfarsit stapanul incepe sa isi arate coltii...Insist sa le dati frunza inapoi,sa se stearga pe unde vor cu ea,chiar nu ne intereseaza.Rugby-ul este al nostru,al tuturor iar dreptul la exprimare a fost castigat acum 20 de ani,de altii care din pacate au platit cu viata.Asta asa ca fapt divers....

Dati inapoi tot ceea ce va cer...frunza,pozele,tot absolut...sa se spele pe cap cu ele...Propun oricum o sectiune cu poze facute de iubitorii rugby-ului,la meciuri si nu numai.Sa isi prezinte ei pe site-ul lor pozele,articolele si teoriile de rugby ale lui Mitrea.

Nu este nici un motiv de stres....cat despre inchiderea site-ului,aceasta nu o poate face decat aministratorul.Ce vrea sa faca Petrache?Sa ne taie internetu' la toti???Il va trimite pe Cantor cu patentul sa taie firele?Sau pe Partoc sa bruieze wireless-urile???Sa fim seriosi...

Va salut si sunt alaturi de voi.Sa fim uniti!!!

Voi reveni,
Rugby-100%
-Leicester Tigers-

"New Rugby,New Rhythm"
Rugby-100%

Mesajde constantin » Sam Sep 11, 2010 9:18 pm

Textul trimis lui Cristian Spanu pare scris de tovarasul Tudor Postelnicu in anul de gratie 1985 .
Nu-mi vine sa cred ca o persoana iesita in lume ca Alin Petrache ( fost jucator- capitan de Nationala , parca si un contract in Franta ) sa cautioneze un astfel de material .
Sa arate o asemenea ingustime de spirit si o asemenea intoleranta .
Deja acelasi Petrache i-a concediat , fara nici un temei , pe antrenorii francezi care ne-au scos in primavara asta din ... ( unul din ei , Nier , bate astazi Bath cu Aix en Provence ) .
Acum se ia de acest site ?
Auzi , sa vorbesti si sa arati fotografii din rugbyul national este monopolul federalozaurilor , nu ? Care ne trimit la Montevideo , printre altele , dupa experientele lor ( fara ca nici unul sa raspunda in fata nimanui , ce credeti ) .
Nici nu as lua in seama scrisorica FRR . Deci astia sunt sefii rugbyului national .
Apropo , domnule Petrache , situl FRR este parazitat de virusuri , alarma mea imi spune " atentie , virus ! " cand incerc sa ma conectez pe situl FRR ...
constantin

Mesajde Pingvin15 » Lun Sep 13, 2010 4:23 pm

:o :!:

Ziua buna Oameni buni !!

Cam ca toate celelalte in Romania, totul este facu cu c...l !
Poate FRR ar dori sa-si deschida un SRL pt a putea comercializa si dreptul de a discuta despre rugby-ul romanesc.
Ce au reusit dupa 2007 aceasta organizatie se poate numara pe degetele de la o mina si aceea bandajata. Poate
reusesc si o necalificare in NZ 2011 si atunci ce s-ar mai putea discuta despre acest sport nobil ?

Citesc rindurile acestui site destul de des si este pt prima data cind mi-am luat inima in dinti si doresc sa
ofer suportul moral celor care pot sa depuna inca munca voluntara neobligatorie in Romania zilei de astazi !!!!

Succes si numai bine

Pingvin15

PS Poate ne vedem la RWC NZ 2011 :P
Pingvin15

Mesajde 65adiva » Vin Sep 17, 2010 5:17 pm

Pentru minecare traiesc in Targu-Mures si care vad doar rar si cu sacrificii materiale rugby live(cazare,transport etc)informatiile pe care le obtin de pe site si de pe forum sunt foarte bine venite.De asemenea consider ca prin demersurile lor sefii efemeri ai federatiei de rugby de azi isi vor crea multi dusmani printre iubitorii rugbyului .Oare domnul Moraru de la COR ce parere are?
65adiva

Anterior

Inapoi la DESPRE INCHIDEREA RUGBY.RO